6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  ЕВРО2016: Хрватска испушти победа со Чешка, хулигански инцидент на трибините

  Хрватските фудбалери во мечот против Чешка одигран во Сен-Етјен во петокот во второто коло од Групата Д на европското фудбалско првенство испуштија два гола предност и сигурен пласман во осминафиналето, играјќи 2-2 во мечот кој беше одбележан со испадот на хрватските фудбалски хулигани кои со фрлање факели на игралиштето испровоцираа прекин на мечот. 

  hrvatska ceska
  Водечкиот погодок за Хрватска го постигна Иван Перишиќ во 37 минута, кога со дриблинг го исфрли од игра чешкиот стопер и од лева страна го погоди спротивниот агол на голот на Петр Чех. Со овој гол хрватските фудбалери ја крунисаа надмоќноста што до тој момент ја имаа на теренот, која ја задржаа до крајот на првото полувреме.

  Честите првиот шут кон хрватскиот гол го упатија дури во 52 минута, но голманот Субашиќ лесно го одбрани ударот на Крејчи. А седум минути подоцна Хрватска поведе со 2-0, кога Марсело Брозовиќ ја протна топката зад грбот на чешката одбрана, каде правовремено втрча Ракитиќ и го префрли истрчаниот чешки голман.

  Играта на хрватска помалку загуби во сигурноста, откако во 62 година Лука Модриќ поради повреда ја напушти играта, а го замени соиграчот од Реал Мадрид, Матео Ковачиќ.

  Чесите во 76 минута го намалија резултатот. Кога Росицки уфрли во казнениот простор, а Милан Шкода, кој влезе во игра десет минути претходно, со прецизен удар со главата го совлада нерешителниот Субашиќ.

  Во 86 минута хрватските навивачи со употреба на пиротехника предизвикаа прекин на мечот, кој беше привремени и по пет минути играта беше продолжена. Во тоа продолжување беше досуден пенал за Чесите, откако Вида играше со рака во својот шеснаесетник. Најстрогата казна прецизно ја изведе Томаш Нецид.

  На табелата води Хрватска со четири бодови, пред Шпанија која има три, Чешка има еден а Турција која од 21 часот игра против „Црвената фурија“ е без бодови

  Latest Posts

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.