6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  ЕВРО2016: Русите во стапицата на Словацитe

  Во мечот од второто коло во Групата Б на европскиот фудбалски шампионат во средата во Лил, Словачка ја совлада Русија со 2-1, со головите на Валдимир Вајс во 32 и Марек Хамшик во 45 минута, додека стрелец за руската селекција беше Дениск Глушаков ов 80 минута.

  slovacka_rusija

  Во првите половина час од играта Словачка не упати ниту еден удар во рамките на рускиот гол, а првиот обид веднаш заврши во мрежата на Игор Акинфеев, Во 32 минута најдобриот словачки фудбалер Марек Хамшик по левата страна го полсужи Владимир Вајс, и додека руските одбранбени играчи си ја дотеруваа опремата, Вајс со лесна финта изби сам пред двајцата руски бекови и лесно поентираше за 1-0.

  По водството на Словаците уште повеќе се зголеми руската доминација во поседот на топката, но тоа беше јалова иницијатива. Охрабрениот противник во секој противнапад се закануваа. На самиот крај од првиот дел, по кусото додавање од корнер од Вајс, сега Хамшик од 15-ина метри ја погоди мрежата на Акинфеев.

  Рускиот селектор Леонид Слуцки и по мечот не веруваше колку наивни излегоа неговите играчи во првото полувреме, овозможувајќи им на Словаците со само дава удара кон голот да создадат предност од два гола.

  Во второто полувреме Русија тргна со две измени, наместо Головин и Нојштадер во игра влегоа Мамаев и Глушаков. Но и натаму Русите играа пребавно што им овозможуваше на Словаците лесно да се бранат.

  Првата посериозна ситуација руските играчи ја направија во 66 минута, откако по нафрлувањето од Смолников шутираше Смолов, но Јан Дурица навреме го блокираше неговиот удар. Во 80 минута Русија сепак постигна гол, откако Шатов мина крај корнер линијата и потоа уфрли за Денис Глушаков кој со глава ја погоди противничката мрежа.

  Голот ги разбуди руските надежи дека може да освојат бод, како против Англија во судиското продолжување, но тоа не се оствари иако во 86 минута Смолов можеше да реагира подобро м

  Словачка и Велс, кои играа меѓусебно во првото коло (2-1 за Велс) имаат по три бода, додека Англија и Русија по еден, со што Гордиот Албион во четврто во вториот меч од колото во групата ќе игра со Велс.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.