6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  ЕВРО2016: Кираљи влезе во историјата

  Голманот на унгарската фудбалска репрезентација Габор Кираљи влезе во историјата како највозрасниот играч кон настапил на европско првенство.

  kiralji_ungarija

  Габор Кираљи во средата на го започна натпреварот против Австрија со 40 години и 44 дена, станувајќи првиот 40-годишник во историјата на европските фудбалски шампионати.

  Досега рекордот му припаѓаше на Германецот Лотар Матеус кој имаше 39 години и 91 ден кога заигра против Португалија на првенството во 2000 година. Германија тој меч го загуби со 0-3 и испадна веќе во првата фаза од турнирот заземајќи го последното место во групата зад Португалија, Романија и Англија. Тоа беше 150-от и последен настап на Матеус во националниот тим.

  Највозрасен играч кој освоил титула европски шампион е Холанѓанецот Арнол Мухрен кој имаше 37 години и 23 дена кога во 1988 година го освои насловот првак на Европа. Холандија во финалето тогаш го совлада тогашниот СССР со 2-0, а Мухрен му асистираше на вонсерискиот Ван Бастен за вториот гол, незаборавниот брилијантен волеј од речиси „мртов“ агол кој е еден од најубавите погодоци во историјата на европските првенства.

  Најстариот играч кој постигнал погодок на некое европско првенство е хрватскиот фудбалер кој играше за Австрија, Ивица Вастич. Тој со 38 години и 257 дена постигна погодок на турнирот во 2008 година во мечот Австрија – Полска кој заврши со резултат 1-1.

  Рекордот како најстар стрелец на погодок на светските првенства, пак, го држи Камерунецот Рожер Мила кој на мундијалот во 1994 година постигна гол со 42 години.

  Latest Posts

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.