6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  ЕВРО2016: Во Лил спречена масовна тепачка меѓу руски, англиски и велшки навивачи

  Полицијата во француски Лил спречи судири меѓу навивачите на Русија, Велс и Англија во центарот на градот, јавуваат медиумите.

  rusija_navivaci

  Британските навивачи, кои во текот на вторникот допатувале во Лил, ги провоцирале руските, пренесува руската спортска агенција Р-Спорт. Полицијата привела повеќе насилни навивачи од двата табора и во моментов ситуацијата во центарот на Лил е стабилна.

  Телевизијата Sky Sports на својот акаунт на микроблогот Twitter објави дека биле уапсени двајца руски навивачи.

  Во едно кафуле во центарот на Лил стотина алкохолизирани навивачи на Англија извадиле руско знаме. Откако го вееле пред телевизиските камери и насобраните новинари, потоа го фрлиле на земја и го газеле, пренесува дописникот на агенцијата ТАСС.

  Во Лил во средата ќе се игра натпреварот од европското фудбалско првенство меѓу репрезентациите на Русија и Словачка. Покрај тоа, во градот се очекува масовно доаѓање на англиски и велшки навивачи пред натпреварот кој нивните национални селекции меѓу себе ќе го играат во четврток во блискиот град Ланс.

  Претходно во вторникот европската фудбалска асоцијација го казни рускиот национален сојуз со драконска казна од 150.000 евра и со условно исклучување на руската репрезентација од турнирот, поради однесувањето на група од триесетина руски навивачи за време на мечот од првото коло од групата меѓу Русија и Англија (1-1).

  Во вторникот, исто така, француската полиција блокираше еден автобус со 43 руски навивачи кои патувале во Лил за да го следат мечот Русија – Словачка. Сите тие се притворени во Марсеј. Доколку се покаже дека некои од нив учествувале во безредијата со англиските навивачи во Марсеј, ќе бидат изведен пред суд, изјавил за AFP префектот на тамошниот департман, Адолф Колрат.

  https://youtu.be/9cNE8C9am90

  Latest Posts

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Таа попрска сода бикарбона на душекот, а кога ќе видите зошто сами ќе го сторите тоа

  Можеби не би сакале да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои спиеме се вистинска почва за бактерии и нечистотија....

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.