6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  ЕВРО 2016: Хрватска ја освои Д групата (видео)

  Хрватска и Tурција запишаа победи во последните натпревари во Д групата на Европското првенство. Хрватите со пресврт ја победија Шпанија 2-1 и го освоија првото место во групата, со што ја избегнаа Италија во осминафиналето, додека Турција со триумфот од 2-0 над Чешка ги продолжи надежите дека ќе игра во нокаут фазата.

  perisic_hrv

  На стадионот во Бордо, Хрватска со комбиниран тим, без Модриќ, Манџукиќ, Вида, Стриниќ и Брозовиќ успеа да слави против Шпанија и на актуелниот европски првак да му го нанесе првиот пораз по 14 натпревари на континеталните шампионати.

  Шпанците подобро влегоа во мечот и во раната фаза, уште во седмата минута, преку Мората постигнаа гол за водство.

  Хрватска израмни во самиот финиш на првиот дел, кога Калиниќ ја искористи лошата комуникација помеѓу Де Хеа и Рамос и постигна убав гол.

  Шпанците во 72.минута можеа да го решат победникот, откако судијата Кујперс им подари пенал, но ударот на Рaмос го одбрани Субашиќ.

  Казната за промашениот пенал „фуријата“ ја стигна во 87.минута Ракитиќ го исфрли во контра Перишиќ, а играчот на Интер од 15 метри го совлада Де Хеа.

  Хрватите во осминафиналето најверојатно ќе играат против Словачка, додека Шпанија во реприза на финалето од последното ЕП, на 27.мај ќе игра против Италија.

  Во вториот меч од Д групата Турците ги постигнаа првите голови и ја забележаа првата победа на ЕП, која може да ги однесе во нокаут фазата.

  Бурук Јилмаз го постигна првиот гол по десет минути игра, потоа Чесите преку Сивок ја погодија стативата, а Волкан го одбрани ударот на Кедербек. Во втроиот дел шанси за Чешка промашија Крејчи и Плашил, пошто Турците ја дуплираа предноста преку Туфан.

  https://www.youtube.com/watch?v=V_ABVom_I1s

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.