6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ЕВРО 2016: Сите двојки за осминафиналето

  Минималните победи на Белгија и Република Ирска над Шведска, односно Италија ги формираа осминафиналните двојки на Европското првенство.

  euro2016

  Најпривлечниот меч во нокаут рундата ќе се одигра в понеделник, кога во реприза на финалето од 2012 година ќе се сретнат Италија и Шпанија. Второто дерби во осминафиналето ќе се одигра в сабота кога ќе играат Хрватска и Португалија.

  Осминафинални двојки:

  Сабота:
  15.00 Швајцарија-Полска
  18.00 Велс-Северна Ирска
  21.00 Португалија-Хрватска

  Недела:
  15.00 Франција-Република Ирска
  18.00 Германија-Словачка
  21.00 Унгарија-Белгија

  Понеделник:
  18.00 Италија-Шпанија
  21.00 Англија-Исланд.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.