6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Евролига: Прв пораз за ЦСКА, Спанулис испиша историја

  По седум одиграни кола во кошаркарската Евролига повеќе нема непоразени екипи, откако Дарушафака успеа да слави против европскиот првак ЦСКА Москва. Седмата рунда со победи ја комплетираа Олимпијакос, Жалгирис и Реал Мадрид.

  kosarka

  Дарушафака која сезонава сериозно вложи во играчкиот кадар и го донесе за тренер Дејвид Блат е првата екипа која му нанесе пораз на европскиот првак ЦСКА во Евролигата. Турскиот тим водеше од првата до последната минута,а триумфот го најави по првата четвртина (30:18).

  Дарушафака вопоследниот период влезе со позитива од 16 кошеви. Сепак на две минути ЦСКА дојде до само поен негатива, но Дарушафака успеа да го одбие тој напад и да слави 91:83.

  Андерсон со 20 и Вонамејкер со 18 поени ја предводеа Дарушафака до петтиот триумф, додека ЦСКА ја предводеше Теодосиќ со 15 поени и 10 асистенции.

  Реал во драматичен меч слаеше против Панатинаикос 87:84. „Кралскиот клуб“ до победата го однесе Серхио Љуљ кој постигна 30 поени, вклучувајќи ги и последните пет за својот тим.

  Олимпијакос во „тврд“ и неефикасен меч славеше над Барселона 59:52. На овој меч Василис Спанулис влезе во историјата на Евролигата како првиот играч со остварени најмалку 1.000 асистенции и 3.000 индексни поени. Спанулис го предводеше Олимпијакос до победата со 15 поени и шест асистенции.

  Инаку Евролигата продолжува во наредните два дена со мечевите од осмото коло. Во четврток на програмата се дуелите: Црвена ѕвезда-Армани Милано, Фенербахче-Анадолу Ефес, Уникс-Макаби и Басконија-Бамберг.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.