6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Евролига: Прва титула за Фенер, трета за Перо Антиќ

  Фенербахче ја освои титулата во Евролигата, прва во клупската историја, со победата над Олимпијакос 80:64, во финалето на завршниот турнир кој се одржа во Истанбул.

  Фенербахче во својот трет настап на Ф4 и во своето второ финале, успеа да ја освои првата титула европски шампион во клупската и во историјата на турската кошарка.

  Турскиот тим до титулата го предводеше Жељко Обрадовиќ, кој само потврди дека е најдобриот европски тренер. Обрадовиќ ја освои деветтата титула европски првак, откако претходно се радуваше на трофејите со Партизан, Хувентуд, Реал и Панатинаикос.

  Нова европска титула освои и поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ. Крилниот центар ја освои третата титула во Евролигата, откако претходно два пати беше најдобар токму со Олимпијакос.

  Антиќ во финалето одигра осум минути, постигна четири поени (0/2 за два, 1/2 за три, 1/2 слободни), на кои придодаде по еден скок и асистенција.

  Кога станува збор за натпреварот, Фенербахче доминираше од почетокот до крајот. Одбраната на Фенербахче функционираше беспрекорно, дозволувајќи му на Олимпијакос да погоди само 35 отсто од ударите кон кошот.

  Дефанзивата на Фенер целосно ги сопре најдобрите играчи на Олимпијакос (Спанулис, Принтезис, Папаниколау), па поради тоа со двоцифрен број на кошеви завршија само центрите Брч и Милутинов.

  Фенербахче до победата го предводеа МВП играчот на завршниот турнир Екпе Удох (10 поени, 9 скока, 4 асистенции, 5 блокади), односно српските репрезентативци Никола Калиниќ (17 поени, 5 скока, 5 асистенции) и Богдан Богдановиќ (17 поени, 5 скока).

  Кај Олимпијакос Кем Брч постигна 14 поени, а Никола Милутинов 10. Потфрлија Спанулис со девет поени (2/12 шут од поле), Јоргос Принтезос (3/9 од поле) и Костас Папаниколау 3 поени (1/9 од поле).

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.