6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Евролига: МВП титулата за Де Коло

  Кошаркарот на ЦСКА Москва, Нандо Де Коло е прогласен за најкорисен играч во Евролигата оваа сезона.

  Францускиот репрезентативец зад себе има извонредна сезона, избори пласман во ЦСКА на завршниот турнир, кој в петок, ќе започне во Берлин, а покрај наградата МВП на сезоната, тој сезонава е најдобра стрелец во лигата и е избран во првата петорка на Евролигата.

  Де Коло добил најмногу гласови од акредитираните медиуми и навивачите. Сезонава тој во просек постигнува по 18,9 поени по натпревар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.