6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Еве што не очекува во наредните 100 години според претскажувањето на баба Ванѓа, за две години ќе има..

  Сведоците раскажуваат дека таа често за своето претскажувања користеле шеќер.

  Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелиа Гуштерова, го добила прекарот “Нострадамус на Балканот” поради своите предвидувања кои гледаат на крајот на светот во 5079 година.

  Го изгубила видот на 12 години и тврдела дека истовремено станала свесна дека од Бога и е даден редок дар да гледа во иднината.

  Предвидела дека вселената ќе заврши во 5079 година и наводно открила инциденти во годините помеѓу. Знаела за распадот на Советскиот Сојуз, за нападот на 11 септември 2001 година, за заминувањето на принцезата Дајана и ситуацијата во Чернобил, а и кажале дека 85 отсто од нејзините предвидувања биле точни.

  Погледнете ги нејзините пророштва кои доаѓаат со годините:

  -2023 – Незначително се менува орбитата на Земјата. 2025 – Европа е слабо населена. -2028 – Пронаоѓање на нов извор на енергија. Заминување на летало со човечка посада кон Венера. -2033 – Ледот на половите на земјата се топи. Се зголемува нивото на светскиот Океан. -2043 – Светската економија цвета. Со европа владеат муслимани. -2046 – Се одгледуваат сите органи од човечкото тело, а замената за болните станува најдобар метод на лечење. -2066 – Во текот на нaпадoт на муслиманскиот РИМ, САД за прв пат применуваат ново климатско оpyжје – нагло ладење. -2076 – Со земјата завладува ново бескласно општество – комунизам. -2084 – Природата полека се опоравува. -2088 – Се појавува нова болест – стареење за неколку секунди

  -2097 – Брзото стареење е победено -2100 – Вештако сонче започнува да ја осветлува темната страна на Земјата -2111 – Луѓето стануваат киборзи – живи роботи -2123 – Малите држави вojyваат меѓусебно, големите не се мешаат. -2125 – Во Унгарија се уловени сигнали од космосот. -2130 – Човечки колонии под вода – со помош и совети од вонземјани -2164 – Животните научниците ги претвораат во пола-луѓе

  -2167 – Се појавува нова религија -2170 – Планетарна суша -2183 – Човечка колонија на Марс станува нykлеарна сила и бара независнот од Земјата. -2187 – Научниците успеваат да спречат ерупција на два најголеми вулкани на Земјата. -2195 – Колониите под морето во целост стануваат независни – обезбедени се со храна и енергија. -2196 – Европејците и Азијците, после целосно мешање, стануваат еден народ. -2201 – На Сонцето постебепено слабеат термо реакциите – ѕвездите се ладат.

  -2221 – Човештвото во потрага по вонземски живот, стапува во контакт со незамисливото. -2256 – Земјен космиччки брод, по враќањето на Земјата, донел на планетата нова болест. -2262 – Постепено се менуваат орбитите на планетите од Сончевиот систем. -2271 – Научниците конечно ги пресметуваат новонастанатите физички константи. -2273 – Со мешање на жолта, бела и црна, настанува целосно нова раса.

  -2279 – Научниците добиваат енергија од вакум или црни дупки. -2288 – Патување низ времето и нови контакти со вонземјаните. -2291 – Сонцето се лади. Научниците се обидуваат повторно да го стартуваат.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.