6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Еве што им зборел на полицијата пијаниот Германец кој ја предизвика собраќајката во коjа животот го загуби Шабан Шаулиќ

  Возачот на “мазда” кој предизвика судир во кој погина пејачот Шабан Шаулиќ, прво тврдел пред полицијата дека “сеатот” во кој се наоѓал пејачот всушност предизвикал судир, пишува германскиот сајт “Iz.de”.

  34-годишниот возач на “мазда” кој бил во алкохолизирана состојба и возел без дозвола тврдел дека возачот на “сеатот” изгубил контрола над возилото и дека “не можел да ја избегне препреката па затоа удрил во него отпозади”.

  При силниот удар, багажникот на малиот бел автомобил се “згужвал како хармоника сѐ до задното седиште”. Двете возила нагло свртеле кон десно од коловозот и удриле во банкина.

  Меѓутоа, истрагата докажала дека 34-годишниот маж од Гитерслоу е виновен бидејќи со својата “мазда 6” налетал на возилото “сеат ибица” од Офенбах, кое се движело пред него, и дека возилата дури потоа нагло свртеле и се удриле, пренесуваат медиумите.

  Шабан Шаулиќ кој се наоѓал на совозачкото место погинал, додека неговиот возач и третиот патник се повредени. Истрагата покажала дека пијаниот Германец бил под силно дејство на алкохол и дека немал возачка дозвола. Стравичната несреќа се случила вчера наутро околу 6:50 часот на патот А2 во правец на Дортмунд.

  На местото на несреќата биле воочени морничави сцени – каросериите на двата автомобили се потполно уништени, стаклата се искршени, а возилата се речиси непрепознатливи. За време на истрагата, автопатот А2 во правец на Дортмунд бил привремено затворен на пет часа.

  Извор: Tocka.com.mk

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.