6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  Ева ја запознала својата идна свекрва, која веднаш врескала, а нејзината свадба со Петар пропаднала

  Жената сподели дека го запознала Петар пред повеќе од една година. Искрата меѓу нив веднаш се запали.

  Пред две години, Ева започнала нова работа како професорка по англиски јазик во училиште за јазици. На еден од курсевите таа го запозна Питер.

  Откако завршил тренингот на мажот, двајцата решиле да излезат. Тие се допаднаа и набргу потоа започна нивната врска. Шест месеци потоа, Петар ја запросил Ева. Таа веднаш се согласи.

  Почнале подготовките за венчавката, а еден месец подоцна мажот и предложил на својата вереница да ја запознае со мајка му.

  „Се тресев во исчекување да ја сретнам мојата идна свекрва. Петар ми кажа колку му е важна и колку го ценел нејзиното мислење.

  Го одложивме нашето запознавање бидејќи имаше сериозни здравствени проблеми“, вели Ева, која ја испратила својата неочекувана приказна на Фејсбук страницата, каде што ќе најдете уште многу корисни и интересни читања за сите.

  Меѓутоа, во моментот кога Петар ја запознал Ева со својата мајка, старицата почнала да вика на младата девојка, да ја навредува и на крајот да ја избрка од нејзиниот дом.

  Ден потоа Питер ја откажа венчавката со мене, а штом ја дознав причината колабирав“, вели Ева.

  Се испостави дека пред Ева да започне да предава во јазичното училиште, таа била дистрибутер во продавница за козметика која нуди скапи производи за убавина.

  Мајката на Питер била редовен клиент во предметната продавница. Ева не ја познавала, но старицата добро ја погледнала.

  Се испостави дека идната свекрва на Ева купила скапа шминка од продавница, но се испостави дека е истечена. Поради ова жената добила сериозна инфекција на очите. Речиси и да не го изгубила видот – ова биле здравствените проблеми кои ја мачеле подолго време.

  „Цело време оваа жена ме обвинуваше за тоа што се случи. Ја товарев само робата што ми беше дадена од магацинот. Излегува дека на денот кога ја донесов робата во продавница, таа ме виде, ја виде и шминката и директно ја купи“, вели Ева.

  Токму поради тоа мајката на Петар и се развикала на Ева штом ја видела во нејзиниот дом.

  Старицата му кажала на Питер за случката, а мажот веднаш решил да ја прекине врската со Ева, а не дека е лудо вљубен во неа.

  „Бев уништена. Не знаев како да реагирам на постапката на Петар. Долго време не можев да се соземам од стресот. Поминаа месеци додека собрав сили да зборувам за тоа што се случи!“, додава Ева.

  Latest Posts

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Жена ја роди ќерката на нејзиниот роденден. Но, има нешто уште поневеројатно

  Во семејството на Ејми, 18 јануари е необичен ден. Работата е што на овој ден таа и нејзината мајка слават роденден. Отсекогаш чувствувале посебна...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.