6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Евакуиран аеродромот во Хамбург

  Аеродромот во германскиот град Хамбург е евакуиран во недела откако пожарникарите биле повикани на помош заради наводите дека најмалку 50 луѓе има проблеми со дишењето.

  Алармот на аеродромот е објавен претпладне, кога неколку луѓе пријавиле дека чувствуваат чудни мириси и се пожалиле на проблеми со дишењето.

  Пожарникарите веднаш стигнале, а спасувачките служби ги евакуирале луѓето од аеродромскиот простор што се наоѓа меѓу терминалите 1 и 2, упатувајќи ги патниците и вработените на аеродромот да користат друг паркинг.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.