6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дурент ќе се врати за плејофот

  Голден Стејт Вориорс со соопштение ја извести јавноста за степенот на повредата со која се здоби Кевин Дурент на натпреварот во Вашингтон. По се изгледа крилниот играч ќе биде подготвен да му помогне на тимот во плејофот.

  Кевин Дурент се повреди во Вашингтон, кога врз неговото лево колено падна соиграчот Заза Пачулија. Најдобриот стрелец на Вориорс сезонава, на тој меч одигра само две минути, а во клубот стравуваа дека повредата е тешка и дека ќе го оддалечи од терените најмалку шест месеци.

  По направените деталини прегледи, вклучувајќи ја и магнетната резонанца, клубот соопшто дека Дурент има истегнување на внатрешниот колатерален лигамент на коленото и полесна повреда на потколеницата.

  Во соопштението клубот не наведува колку ќе паузира Дурент, туку само соопшти дека наредната контрола му е закажана за четири недели.

  Ова значи дека Дурент во тимот треба да се врати во финишот на сезоната, односно дека ќе биде подготвен за плејофот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.