6 C
Skopje
петок, декември 8, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дурент ќе остане во Голден стејт

  Ѕвездата на Голден стејт, Кевин Дурент од 1 јули ќе се стане слободен агент, но според ЕСПН, тој нема да го напушти клубот.

  Најдобриот играч на финалната серија, по десет години во лигата, ќе ја искористи можноста да стане слободен играч, што значи дека ќе заработи четири милиони долари помалку од она што го доби оваа сезона.

  Дурент се решил на ваков чекор за клубот да може да го продолжи договорот со Андре Игудала.

  Според истиот извор, Дурент ќе договори соработка со Голден стејт на една плус една година.

  Неговата одлука да остане во клубот, според познавачите, ќе ги натера и другите ѕвезди (Кари, Томпсон, Грин) да останат во шампионскиот тим.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.