6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  Драма во Берлин! Франција со гол во последна секунда до реми со Германците (видео)

  Германија не успеа да изддржи и да стигне до прва победа над Франција на големите натпреварувања од 2013 година, откако Тимотеј Н’Гесан во последните секунди од мечот постигна гол за 25:25 реми во пресметката за првото место во групата А на Светското првенство во ракомет.

  Во текот на првото полувреме, се играше гол-за-гол, но во финишот Германија стигна до +3 (12:9), пред во второто полувреме Франција да се врати и да поведе со 15:14. Сепак, Германците се покажаа постабилни во финишот на натпреварот и ја одржуваа предноста на еден-два гола, пред во драматична завршница Французите прво да намалат на 24:25 преку Кентин Мае од седмерец, па по одбраната на Жерар Винсен, Н’Гесан да го постигне својот прв гол на натпреварот во последната секунда од мечот.

  Своја партија на кариерата во националниот дрес имаше Мае, кој постигна девет гола додека за Германија Уве Генсхајмер, Мартин Штробел и Фабијан Виеде имаа по четири гола во „Мерцедес-Бенц арената“ во Берлин. Ова е второ реми за Германците по тоа против Русија.

  Франција во последното коло игра со Русија, каде што ќе може да го потврди првото место, додека Германија игра со Србија, која уште теоретски е во игра за третото место.

  🔥 Énorme égalisation à la dernière seconde de France – Allemagne signée Timothey N’Guessan 🔥#FRAALL #GERFRA #HandballWM pic.twitter.com/FtjZ5wTe6w

  — Emmanuel Collardey (@E_Collardey) January 15, 2019

  Фото: ЕПА

  СП ГЕРМАНИЈА/ДАНСКА, 4.КОЛО

  ГРУПА А

  Русија – Бразил 23:25 (10:15)

  Кореја – Србија 29:31 (16:14)

  Германија – Франција 25:25 (12:10)

  Табела: 1.Франција 7, 2.Германија 6, 3.Русија 4, 4.Бразил 4, 5.Србија 3, 6.Кореја 0

  ГРУПА Ц

  Саудиска Арабија – Тунис 20:24 (8:12)

  Норвешка – Чиле 41:20 (21:12)

  Австрија – Данска 17:28 (8:11)

  Табела: 1.Норвешка 8, 2.Данска 8, 3.Тунис 4, 4.Австрија 2, 5.Чиле 2, 6.Саудиска Арабија 0

  Текстот Драма во Берлин! Франција со гол во последна секунда до реми со Германците (видео) е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  ГОЛТАЈЌИ СОЛЗИ, И РЕКОВ НА СВЕРКА МИ – ТИ НЕ МЕ САКАШ! Нејзиниот одговор ме распарчи

  Проблемите меѓу свекрвата и снаата се стари колку и човештвото. Свекрвите и снаите обично се жалат една за друга кај роднините, а блогерката од...

  Мислеше дека има мозолче, А ОД ЧЕЛО МУ ИЗЛЕЗЕ ОВА: Кога отиде на лекар следеше ШОК (ВИДЕО)

  Точката се претвори во оток, толку голем што го зафркаваа на работа, дека се тепал со Мајк Тајсон. Човек по име Џек Холмс (30) забележал...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  ДАЛИ ГИ ИМАТЕ ОВИЕ РАНИ НА УСТАТА? Ве предупредува за сериозна здравствена состојба

  Белите и многу иритирачки рани во устата кои пецкаат и болат при контакт со јазикот или храната се нарекуваат рани. Ако сте...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.