6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Драган Вучиќ објави фотка со Неџла од “Кога лисјата паѓаат” (ФОТО)

  Драган Вучиќ веќе дваесет години наназад е еден од најголемите шоумени кај нас. Вучиќ е “мозокот” на емисиите во кои таленти ги претставуваат своите музички интерпретаторски вештини. Тој ги смисли ваквите емисии со “Вашите 5 минути”. Гранд продукција подоцна го копираше.

  Вучиќ имал отесекогаш “њух” за расположението на гледачите. По музичките шоуа, тој се префрли на квизови и долги години, секој ден приредуваше лесни квизови, а притоа делеше награди од спонзори. Секако, повторно имаше најгледани емисии.

  Најнов проект му е на 1ТВ, каде во автобус на ЈСП ги реализира своите емисии, интервјуа со познати личности од естрадата. Повторно, неговиот термин е ударен.

  Драган Вучиќ пред неколку години престојуваше во Турција и успеа да направи интервјуа со речиси сите актери од најгледаните турски серии.

  Фото

  Извор: Балкан – прочитајте ОВДЕ

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.