6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Досега невидена фотографија: Тоше, Андријана Јаневска и Каролина на Олимписки игри

  Фотографија досега непозната за јавноста објави пејачката Андријана Јаневска. На неа може да се видат Тоше Проески кој на раменици ја носи Андријана и Каролина Гочева до нив.

  -Каролина Гочева, Тоше Проески и јас, 2000 година во Сиднеј, Австралија. Насмеани и распеани одиме да гледаме кошаркарски натпревар на Олимпијадата. Прекрасни спомени од едно време кога другарството беше најважно, кога зборот суета беше туѓ и кога музиката нè обединуваше, напиша Андријана.

  Taa додавe дека добила дозвола од Каролина и семејството на Тоше за објава на сликата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.