6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доминик Мавра нов играч на Карпош Соколи

  Екипата на Карпош Соколи ја засили бековската линија со 22-годишниот хрватски интернационалец, Доминик Мавра.

  domink-mavra

  Договорот на Мавра со Карпош Соколи важи до крајот на сезоната, тој во тимот доаѓа на местото на Лемонт Мек со кого уравата на клубот го раскина договорот.

  Инаку, Мавра, кој поголемиот дел минатата сезона го мина во Полска, во дресот на МКС Даброва, е член на златната кадетска и јуниорска генерација на Хрватска, која стана европски шампион во 2010 во Црна Гора односно 2012 година во Литванија.

  Хрватот за новиот тим би требало да дебитира в сабота против својот поранешен тим Цибона, во рамките на петтото коло во АБА лигата.

  Карпош Соколи по четири натпревари во АБА лигата има исто толку порази, а во средата загуби и во првото коло во БИБЛ конкуренцијата. Сутјеска славеше во Скопје убедливо 90-64.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.