6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Доколку некој има инфо, нека го сподели: Даниела тргнала на работа и не се вратила дома

  -Од понеделникот трае нашата агонија и веќе не знаеме каде да се обратиме. Мојата сопруга ја нема, ова е голем шок за нашето семејство, за сите што не знаат. Не ни се верува дека ова ни се случува, немаме никакво објаснување, а Даниела ја нема – вака за ,,Фокус” раскажува Дамјан, сопругот на медицинската сестра Даниела Пецевска (40) која исчезнала во понеделникот и чија фотографија масовно се споделува на социјалните мрежи.

  Како што појаснува Дамјан, таа утрината од нивниот дом во Драчево тргнала на работа, на Гинекологија, каде работела како медицинска сестра. Но, тој ден воопшто не се појавила на работното место. Дури вечерта, откако не успеал да дознае каде е и што се случува со неговата сопруга, тој го пријавил случајот во полиција.

  -Нејзиниот телефон последно бил лоциран во близина на Три Бисери, во Аеродром. Апелирам до сите кои имаат било каква информација да ме побараат или пак да се јават во полиција. Даниела утрината кога излезе од дома беше облечена во подолга црна јакна, црни пантолони, тегет кратки чизми, под јакната носеше црвен џемпер на раскопчување. Висока е околу 165 сантиметри, има зелени очи и црна коса – појаснува сопругот.

  Додава дека целото семејство е потресено и не знаат веќе што да мислат. Никогаш немале проблеми ниту расправии, се било во ред, и тврди дека Даниела немала никаква причина да замине било каде, без збор, и да го остави семејството.

  -Имаме три деца, од кои две се малолетни. Во нашиот брак се функционира во најдобар ред. Никогаш не сум помислувал дека може да се случи вакво нешто, во шок сум. Сите кои добро не познаваат и кои ни се блиски исто така се вознемирени од настанот. Ова не е нешто својствено за мојата сопруга, која е прекрасна личност, стабилна жена и родител. Фотографиите од мојата сопруга се понови, од пред некој месец, се надевам дека некој ќе ја препознае, ќе ја забележи некаде, чекаме вести во неизвесност. Не можам да претпоставам што се случило и многу ни е тешко на сите – вели Пецевски.

  Тој апелира до сите кои имаат било какви информации да го контактираат на телефонскиот број 076 360 309 или пак да се јават во полициска станица.

  Извор: ФОКУС.мк

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.