6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку имате перници дома од ваков материјал веднаш ќе ги исфрлите

  Памучните перници се најчест избор на секоја домаќинка, но експертите сметаат дека тие се навистина лош избор.

  Експертот за кожа, Лаура линч објаснила дека памучната постелнина создава брчки на вашата кожа.
  -„Памукот не ѝ допушта на кожата да лизга по перницата, при што оневозможува кожата да се врати во првобитната положба и се згмечува“- ијавила Лаура.

  Свилените перници се многу подобар избор поради природните влакна кои ѝ дозволуваат кожата да диши. Свилата е хипоалерген материјал и ѝ дозволува на кожата да лизга по материјалот.

  Затоа, докторката Лаура, вели дека е залудно доколку купувата скапи креми за брчки кога повторно спиете на лош материјал.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.