6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доколку ви се заглави коска од риба во грло веднаш напревете го ова

  Дали некогаш ви се случило да јадете риба и да ви се заглави коска во грлото. Тоа често знае да се случи, затоа внимавајте кога ја јадете. Коската некогаш не се забележув, бидејќи е навистина ситна.

  Доколку до тоа дојде, секако посетете лекар, немојте да си играте со тоа.

  Ова се некои од методите кои ќе ви помогнат доколку не можете веднаш да отидете на лекар:

  Кашлајте- кашлањето е интинктивна реакција која може да ви помогне. Кашлањето може да помогне и коската да се исфрли на наједноставен начин.

  Маслиново масло- лажица маслиново масло може да ви помогне, секако, ако сте проголтале мала коска.

  Банана- ставете малку банана во уста додека устата не стане влажна, а потоа проглтајте.

  Побарајте медицинска помош- иако ова ви се чини неважно, би требало да побарате медицинска помош, бидејќи на тој начин успешно ќе ја отстраните коската од грлото.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.