6 C
Skopje
петок, јули 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  Дознајте како се родила љубовта меѓу премиерот Заев и Зорица – еве како изгледале на свадбата

  Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица се во брак повеќе од 23 години, се знаеле уште од деца и нивната искрена љубов ја крунисале со брак!

  Неговата сопруга Зорица Заева, не често дава интервју за медиумите, но познато е во јавноста дека тие се во брак повеќе од 23 години и од нивната љубов се родиле две деца, Александра која оваа година е матурантка и Душко кој има 16 години.

  Пред неколку години таа го даде последното интервју за Фокус, додека нејзиниот сопруг Зоран Заев се уште не беше премиер на Република Македонија.

  Таа тогаш рече дека со Зоран се запознале многу одамна, речиси од деца. Тоа познанство прераснало во љубов и во сериозна врска, веќе во далечната 1995 година, при крајот нивното средното образование.

  Во тие времиња Зорица Заева не мислела дека еден ден ќе биде сопруга на лидер на партија, а денеска и сопруга на премиер. Тогаш тие биле фокусирани на нивната врска и плановите за завршување на факултет.

  Дури потоа, следејќи ги сопствените чувства и ставови, се пронашле во социјалдемократската идеологија и се активирале во општинската организација на СДСМ.

  Премиерот Заев од кога постанал лидер на СДСМ не бил често дома и таа негова отсутност ја чувствувале нивните деца, бидејќи во последните три години, покрај обврските во општината, Зоран најголемиот дел од времето го поминувал во Скопје.

  Зорица изјави дека во одгледувањето на децата им помагале неговите, а и нејзините родители, но кога премиерот бил слободен за викенди тој времето го поминувал со децата и најчесто гледале филмови во домашна атмосфера, правеле прошетки низ градот или се релаксирале на ридовите над Струмица.

  Latest Posts

  Овој пијалок спасил милиони животи: Се подготвува едноставно со цвет кој расте нашироко во Македонија

  Овој прекрасен цвет содржи вистинска ризница на витамини А, Ц, Б3, Д и Е. Ливчиња се богати со есенцијални масла, тијанин, шеќер, лимонска и...

  Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер – она што ќе ви се случи позитивно ќе ве изненади

  Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор 10-15 сантиметри потполно ладна вода. Професор доктор Сергеј Бубновскиј...

  Не е вистина дека сланината, чварките и мрсното прасечко се штетни по здравјето

  Новото истражување открива дека не постои поврзаност помеѓу зголемената количина на конзумирање на маснотии и зголеменувањето на ризик од срцеви заболувања, како што се...

  Најбрз начин да изгубите 5 килограми: Оваа викенд диета е вистински хит

  Кои се правилата на диетата 5:2? Пет дена во неделата е дозволоена вообичаена исхрана и оброци на кои веќе сте навикнати, а само два дена...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.