6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доелман ќе настапува за Косово

  Кошаркарот на Барселона, Џастин Доелман, ја прифатил понудата да настапува за репрезентацијата на Косово, пренесоа шпанските медиуми. Доелман има 31година, а од 2014 година го носи дресот на Барселона.

  doelman

  Американецот изминатите денови преговарал со првиот човек на Кошаркарскиот сојуз на Косово и ја прифатил понудата да настапува за оваа репрезентација.

  Доелман им се придружи на бројни американски кошаркари кои настапуваат за европските репрезентации.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.