6 C
Skopje
понеделник, ноември 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Додека неговата сопруга била бремена, изградил ТАЈНА соба: Седум години подоцна следел шок (ВИДЕО)

  Кога неговата сопруга дознала дека чекаат бебе, овој татко ја подели собата наменета за новиот член на семејството и направи тајна одаја за своето дете.

  Има луѓе кои едвај чекаат да станат родители, за да можат да си играат со своите деца и да ги запознаат со светот на прекрасни начини. Имагинативните татковци и мајки често смислуваат необични начини да ги научат своите деца на некои вредности, но и да ги забавуваат и да им го активираат мозокот. Еден татко од Велика Британија го воодушеви светот со својата духовитост и трпеливост.

  Имено, кога неговата сопруга дознала дека чекаат бебе, овој татко ја пределил собата наменета за новиот член на семејството и му направил тајна одаја на своето дете. Во него криел нешто што ќе се најде само години подоцна.

  Седум години подоцна, на истиот татко му пришла неговата шестгодишна ќерка и му побарала џепарлак. Тато се согласи да и ги даде парите, под услов таа да ја исчисти старата кутија што беше покрај прозорецот. Девојката неволно се согласила, но кога погледнала внатре забележала само некои железни предмети. Полека ги извадила од кутијата и на дното нашла стара, искината и изгорена мапа, пишува порталот Little Things.

  Таа извика со задоволство дека ќе го бара богатството. Она што не го знаела е дека богатството и било на дофат цели 7 години. Таа ја погледна мапата и го замоли тато за помош, за да може да се најде наоколу и да знае каде да ја бара својата пештера со богатство. Мама и баба снимија и уживаа во воодушевувањето на оваа црвенокоса девојка.

  Кога ја фрлиле мапата на подот, девојката набрзо сфатила дека богатството не е ништо помалку отколку во нејзината соба. Истрча кон неа и почна да ги чувствува ѕидовите, да види дали ќе најде таен премин. Но, ѕидовите не попуштија. Малку разочарана, го погледна татко и, кој и рече да чукне на ѕидот и да провери дали звукот е насекаде ист. Утврдиле дека зад централниот дел на ѕидот има шуплина, бидејќи звукот бил различен.

  Тато отиде да ја земе машината за брусење и со нејзина помош направи мала квадратна дупка во ѕидот. Девојката побрзала да влезе, но кога се нашла во друга сала набрзо сфатила дека таа е сосема празна. Или така ѝ се чинеше, додека не погледна во подот и не најде ковчег со богатство на него.

  Таа врескаше од среќа и се врати во својата соба, набрзина почнувајќи да го истражува својот плен. Сè беше во таа мала кутија, обетки, монети, ѓердани. Вистински хит за ова мало девојче со палав и љубопитен дух. Ова видео можете да го погледнете подолу.

  Тато го објави видеото на Јутјуб, а коментарите штотуку влегоа. Многумина ја пофалија креативноста и посветеноста на тато, а некои и неговото сеќавање, бидејќи, како што велат, за 4 месеци би заборавиле на постоењето на собата. Ова видео има повеќе од 9 ипол милиони прегледи, а многумина се согласуваат дека оваа супретата надмина се по имагинација.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.