6 C
Skopje
четврток, март 23, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  Додека војувал жена му го изневерила со 60 колеги: Добила одмазда каква што не очекувала

  Американски војник познат под надимакот Фризмастер, се вратил дома од војна, среќен што ќе ја види сопругата после неколку месечната раздвоеност. Но, наместо романтичен пречек, го дочекало непријатно изненадување – дознал дека сопругата го изневерила дури 60 пати и тоа со неговите колеги. Покрај се тоа останала и бремена.

  Откако дознал и се уверил дека информациите се точни, одлучил да се одмазди, а потоа да ја сподели приказната со целиот свет:

  – На почетокот таа беше се што барав во една жена. Слатка, грижлива, нежна. Се трудеше да ми биде партнерка во се, вклучувајќи дури и видео игри. Иако не знаеше, се трудеше за да поминуваме повеќе време заедно, вака ја започнува својата неверојатна приказна овој изневерен војник.

  Тие двајца се запознале преку негов пријател, исто така војник, па веднаш се појавиле симпатии. Иако не сакал да се жени, Фризмастер го променил своето мислење од две причини- војската не дозволување излегување од базите на неоженети војници, а спиењето и будењето со жената на неговите соништа било нешто најубаво.

  Тие на крајот се венчале, но среќата не траела долго

  -Почнав да приметувам чудни работи. Она често ја “водеше својата болна мајка на лекар“. Одеше да купува на другиот крај на градот, ја гледав на чудни места. Кога почнав да истражувам, ми стигна наредба да одам во Кореја, раскажува Фризмастер.

  Тој во Кореја поминал една годимаа, а кога се вратил го дочекале ужасни вести, неговата жена спиела со 60 негови колеги! Се тоа му го кажале нејзините роднини, во надеж дека тој ќе и помогне да го поправи своето лошо однесување.

  – Спиела со 60 партери, главно војници. На нејзините родители им кажала дека јас сум хомосексуалец, и дека и ги бирам партнерите со кои може да има секс, затоа што знам дека немаат сексуално преносливи болести. Значи, мене ме користела да ја финансирам, а од друга страна, спиела со што има пулс и е машко, открива тој.

  Соочена со вистината и непоколебливата одлука да ја напушти, таа му признала дека го изневерила, ама само два пати. Фризмастер не сакал да слушне за смирување, посебно кога дознал дека неговата сопруга е трудна со еден од своите љубовници.

  -Ја земав куќата, која ја купив, цел свој имот, за да таа не би ги продала кога ќе дознае што планирам да напрвам, а тогаш покренав бракоразводна парница, Својот автомобил едвај успеав да го вратам, зошто го дала не некој од љубовниците, за кого покасно дознав дека живеел во мојата куќа додека сум бил во војна, и тоа од парите кои јас ги праќав, се присеќава војникот.

  Неверната сопруга дури се дрзнала да го тужи сопругот за имотот, а одбила да го признае своето неверство и вонбрачно дете.

  “Мојот адвокат ја изрешета со незгодни прашања за тоа кој е татко на детето, кога е зачнато и кој го издржава. И рече дека и заради давање лажен исказ може да биде казнета со затвор, одговори искрено. Но, ме наклеветила дека сум геј и дека ја изневерувам со нејзиниот внук(18)!

  Гледав само во една точка на зидот, над левото рамо, како прав војник. На секое прашања одговарав кратко и искрено, но не ја навредив.

  -Она кажувала дека и го упропастувам животот, дека живеам од парите на нејзините вујна и вујко, што не беше точно, вели Фризмастер

  И покрај целото глумење на жената, судијата пресудил во негова корист, му го препушти целиот имот и го кажа следново:

  -Единствен барање од страна госпоѓата кое се усвојува е забраната за приближување и контактирање со господинот Фризмастер- гласно и јасно кажа судијата а она остана во шок и во солзи. Се дереше на целиот глас, каде сега ќе живее, а судијата реши да одговори и на тоа прашање:

  Немаш помош, барај друг: Овие машки секогаш ќе те изневеруваат.

  Latest Posts

  Дедо Добри – Заштитете ги вашите души! Ако немате вера – засекогаш сте изгубени! Запомнете

  „Бог ми даде добра молитва да се молам, но ѓаволот ме натера да заборавам. И таа беше многу убава! Затоа сега повторно се молам...

  Пред 12 години беше пронајден гладен и затворен на таванот – вака изгледа денес

  Во 2010 година, момче со Даунов синдром беше пронајдено гладно и без надзор на таванот од неговиот дом. Џовани Гови Иствуд тогаш имал 6...

  Топлата вода лечи повеќе од 20 болести, само треба да знаете како да ја користите

  Топлата вода е една од најголемите погодности во нашиот секојдневен живот. Толку сме навикнати што годишното спречување на системите за греење, што доведува до...

  Тајната на светата вода и како да се лекува со неа

  Светата вода е суштински дел од нашата религија. Во православието се користи за сите ритуали: крштевки, за благослов, во тешки времиња, против болести. Исто така, служи...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.