6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Додате само две лажички во утринското кафе – топи килограми како од шала

  Ако сте и вие од оние кои денот им започнува со каде, ова добро ќе ви дојде. Станува збор за крем за кафе кој освен што е вкусен, добро ќе делува и на вашиот организам.

  Потребни состојки:

  • – 1 мала лажичка цимет во прав
  • – 3/4 фиџани кокосово масло
  • – половина филџан мед

  Подготовка и начин на примена

  Измешајте ги сите состојки во здела додека не добиете убава смеса. Оваа смеса чувајте ја во стаклен сад. Додадете една или две лажици од оваа смеса во кафето додека е жешко. Потоа брзо измешајте и готово.

  На овој начин ќе го подобрите вкусот на кафето, а ќе внесете и здрави состојки како што е циметот и кокосовото масло кое е едно од најздравите масла.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.