6 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Добро погледнете и кажете кое од бебињата е девојче – одговорот открива голема вистина за вас

  Нашата перцепција на најразновидни појави го открива нашиот карактер. Решете го тестот и пронајдете кое од овие дечиња е девојче, па дознајте нешто за себе

  Првото бебе од лево

  Ако го избравте првото бебе, вие сте разумна личност што верува во своите принципи и се однесува според постоечките правила. Вие прво анализирате, а дури потоа носите одлуки. Давате сè од себе за да пронајдете најдобро решение за проблемите, истовремено обидувајќи се да не ги повредите емоциите на другите. Избегнувате конфликти и попрво би ги ставиле туѓите интереси на прво место, дури и кога не се вредни за вашите време и труд. Се обидувате да бидете непристрасни кога носите одлука.

  Крајно време е да престанете да се грижите за другите и да се фокусирате на себе, како и на тоа што ви се случува во животот. Не ја одложувајте среќата, бидете среќни уште денес!

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Второто бебе од лево

  Го одбравте второто бебе? Вие сте навистина креативна личност. Полни сте со иновативни идеи и постојано создавате неверојатни нешта. Сакате да бидете активни и прифаќате нови предизвици. Никогаш нема да ги пропуштите шансите за да научите нешто ново. Не се плашите од промени бидејќи верувате дека сè се случува со причина. Секој ден го живеете животот како да ви е последен, но изгледа како да живеете во балон – многумина сакаат да ви се приближат, но вие не им дозволувате.

  Научете како да се носите со разочарувањата. Да, секогаш ќе постојат луѓе што сакаат да бидат со вас од себични причини, но немојте да ги игнорирате оние што навистина сакаат да ве запознаат. Едноставно дајте им шанса и ќе сфатите дека има место и за нив во вашиот живот.

  И ви честитаме, ова бебе е мала дама!

  Третото бебе од лево

  Ако го одбравте ова бебе, тогаш вие сте многу социјална личност. Вашата харизма ви помага да се согласувате со сите, но вие најмногу сакате да поминувате време со пријателите. Луди сте по авантури и адреналинот што доаѓа со нив. Понекогаш се однесувате импулсивно, но причината за тоа е вашето верување дека најголемиот ризик е да не преземате ризици. Иако има вистина во ова, внимавајте на последиците.

  Запомнете дека сте опкружени со неверојатни луѓе и дека некои од нив не само што ве ценат, туку и ве љубат со целото срце. Токму затоа и следен пат кога ќе донесете една од вашите импулсивни одлуки имајте на ум дека можете да повредите некого.

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Четвртото бебе од лево

  Ако го избравте последното бебе, тоа кажува многу за вашата личност. Иако имате големо срце, вие исто така имате и големо его. Мислите дека секогаш сте во право и никој не може да ве убеди во спротивното. Силни сте и лесно се прилагодувате на нови околности, па затоа и неретко ја имате водечката улога во сите области од вашиот живот. Полни сте со креативни и иновативни идеи, но исто така ги цените и туѓите мислења.

  Ако сакате да ги задржите добрите луѓе во животот, научете да слушате. Луѓето околу вас исто така сакаат да се чувствуваат почитувано и корисно. Од друга страна пак, способноста да го препознаете туѓиот труд ќе ве направи многу подобар лидер.

  Што се однесува до полот, жалиме, но ова бебе е момче.

  Latest Posts

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  АКТУЕЛНО

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.