6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Добро да се знае: Во случај на опасност прозорот на автомобилот може да се скрши со само еден прст

  На многумина фактот дека прозорецот од автомобилот може да се скрши со само еден прст им звучи како невестинита информација.

  Замислете да се најдете во ситуација кога мора да му помогнете некому кој е заробен во автомобил или  да дофатите нешто што е во автомобилот, а немате при рака клучеви.

  Судејќи по содржината од оваа снимка, вам не ви е потребно ништо друго освен еден прст.

  Секако, ова се однесува само за итни ситуации и се препорачува да носите заштитна ракавица.

  Погледнете како сето ова го објаснува пожарникарот од оваа видеот снимка:

  Source: Kako razbiti staklo sa jednim prstem by virealno on Rumble

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.