6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Добила порака по закопот на маж и – се онесвестила од она што го видела

  Мејлот е едно од најголемите откритија во историјата. Никогаш порано не било толку едноставно да се контактира со некој далеку од вас, а се што е потребно се неколку клика со маусот.

  Еден пар од Минеаполис сакал да прослави 20 години  брак, така што избегале од ладните денови во сончевата Флорида.
  Но, поради различните работни обврски морале раздвоено со различни авиони да одат на местото.

  Кога мажот пристигнал во хотелот веднаш испратил мејл на својата сопруга, но со едно грешно кликнување, мејлот пристигнал на погрешно место.
  Мејлот пристигнал во Тексас кај вдовица, која штотуку се вратила од закопот на нејзиниот маж. Тој бил популарен свештеник, кој починал од срцев удар.

  На мејлото го пишувало следново:

  „До мојата драга жена.
  Тема: Стигнав
  Датум: 7 октомври 2016

  Знам дека изненадно ти пишувам. Овде во хотелот сега имаат компјутери со кои можеме да испраќаме мејлови. Штотуку стигнав и ја чекирав собата.
  Гледам дека се е подготвено за твоето доаѓање утре. Едвај чекам да те видам. Се надевам дека патот ќе ти биде добар како мојот.

  п.с. Овде е многу топло!“

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.