6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Добар ден, дојдов да купам ЧУДО: Девојчето во аптеката побара ЛЕК за својот брат!

  Нејзиниот помлад брат имал тумор на мозокот, а нејзините родители биле сиромашни и немале доволно пари за операција. Ова е вистинска приказна за осумгодишно девојче, кое и самата не знаеше дека љубовта може да биде вистинско чудо! Девојчето тајно го слушаше сето ова, и реши да стори се што е во нејзина моќ.

  Прекрасната девојка трпеливо чекаше во аптека, а кога дојде нејзиниот ред, таа се поткачи на прстите и ја го кажа своето мислење пред фармацевтот. Приказната им ја открил на неговите пријатели познатиот американски неврохирург Карлтон Армстронг, кој и самиот присуствувал на оваа трогателна сцена, а тие ја објавиле за медиумите, пренесува Truthorfiction.com

  Фармацевтот праша: – Што ти треба, девојче? Тоа е за мојот брат, господине, тој е многу болен. Дојдов да купам Чудо. фармацевтот зад шалтерот: Не те разбрав најдобро, што? – Многу го сакам брат ми, затоа ги донесов сите пари што ги имам зачувано. Неговото име е Андреј. На главата му расте нешто, тато вели дека е готово, што само Чудо може да го спаси.

  Но, ние не продаваме чуда: Фармацевтот тажно се насмевна и одговори. Не губи надеж. Колку чини тоа Чудо? Ако немам доволно пари, сè уште можам да погледнам во касата. – праша девојчето.
  Амстронг се замеша во разговорот, не можеше да слуша повеќе. “Што се случи? Зошто плачеш, девојче?” – Тоа е за мојот брат Андрија, кој е многу болен. Мама вели дека мора да се оперира, а тато вели дека не можеме да платиме за тоа и дека само Чудо може да го спаси Андрија. Фармацевтот не сака да ми го продаде Чудото и нема да ми каже колку чини. Затоа донесов сè што имав – објасни веќе малку тажната девојка.

  Армстронг праша со насмевка: Колку имаш? – Но, знаете, можам да најдам повеќе. Еден долар и единаесет центи. Чудо за твојот брат чини точно еден долар и единаесет центи – ја увери докторот, ја зеде смената и ја фати девојката за рака и и рече да го однесе во нејзината куќа, бидејќи сака да го види нејзиниот брат и да поразговара со тато и мама. Мислам дека нема да биде потребно. Амстронг за неколку недели го оперираше малиот Андрија, кој полека се опорави целосно.

  Приказната на неговите пријатели им ја откри познатиот американски неврохирург Карлтон Армстронг, кој и самиот присуствуваше на оваа трогателна сцена, а тие ја раскажаа на медиумите!

  Фотографија илустрација, превземена од google.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.