6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Доаѓа зима, а сите ова редовно го правиме – овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел

  Она на што експертите нѐ предупредуваат е правилно ракување со грејните тела, со оглед на тоа дека голем процент од пожарите избувнуваат токму поради употреба на лоши апарати за домаќинство.

  Греалките се втори по ред причинители на пожари, па не е на одмет да обрнете повеќе внимание на нив.

  Кога тие неправилно се користат лесно мое да станат најголема ноќна мора, а експертите велат дека поари предзвикани од греалки најчесто избувнуваат, бидејќи биле приклучени на продолжен кабел.

  Не е секој продолжен кабел доволно издржлив на различна волтажа на апаратите кои во него се вклучуваат истовремено.

  Затоа, греалка вклучена на продолжен кабел никогаш не ја оставајте без надзор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.