6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Диџеј Авичи пронајден мртов во Оман

  Музичкиот продуцент и диџеј Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи бил пронајден мртов во Оман, објави неговиот издавач.

  Неговиот издавач, Диана Барон, објави дека семејството на 28-годишниот диџеј е потресено и побара да се почитува нивната приватност. Нема детаљи за причината за смртта.

  Шведската музичка ѕвезда имаше неколку хитови кои се искачија високо на ранг-листите, а има соработки и со изведувачи како Мадона и Колдплеј.

  Авичи се бореше со здравствени проблеми во минатото, при што во 2014 година му беа отстранети жолчното кесе и слепото црево. Тој го објави своето пензионирање од турнеите во 2016 година, делумно поради здравствените проблеми.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.