6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Детето и мајката останаа без здив додека тоj клекна на колена со овие зборови: Дозволи ми да ти бидам татко

  Кога Стефан Булич се запознал и почнал да излегува со Ивана Пешич, тој сигурно знаел дека нејзината петгодишна ќерка Адријана дефинитивно ќе биде дел од нивниот нов брак.

  Популарното мислење вели дека повеќето мажи се плашат од таква комбинација, тивка жена плус дете, а често е и токму така.

  Стефан, сепак, е поинаков, а кога дошол моментот да ја запроси жената, тој ги запросил и двете девојчиња: мајката и ќерката.

  Тоа утро, имаме прекрасен појадок, со сладок десерт, по што Стефан ни вети дека не чека изненадување за роденденот на нашата ќерка“, се сеќава Ивана.

  „Поминавме помалку од еден километар и почнав да жалам што не ги заменив високите кондури за патики по време на прошетката во паркот, кога одеднаш застанавме на дрвениот мост.
  И таму, во паркот, клекна на колена и ме запроси притоа свртувајќи се кон Адријана со зборовите: Може ли да бидат твојот татко, да те сакам и заштитувам целиот живот? Срцето ми се преполни со емоции и започнав да плачам, се сеќава Ивана.

  Адријана извика: „Конечно, ќе си имам и мама и тато!“, а Стефан и подари огрлица со срце, што е симбол за тоа дека ја кажуваш вистината. Неверојатниот момент го овековечила фотографката.

  Стефан и Ивана се запознале на социјалните мрежи и почнале да излегуваат. Може да се каже дека тоа беше љубов на прв поглед, повеќе обид на двајца луѓе да се запознаат низ животните проблеми и да ја најдат својата друга половина, што им треба.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.