6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Детали за масакрот во Канада: Им чукал на врата на жртвите, па пукал во нив и ги палел куќите- две деца останале без мајка

  Во мирна рурарна провинција Нова Шкотска, на истокот на Канада, на брегот на Атлантикот, изминатиот викенд се случи крваво злосторство . Убиени се 23 лица, а по повеќечасовни крвопролевање убиен е и напаѓачот, забен техничар Габриел Вортман.

  Драмата започнала во саботата навечер, во доцните вечерни часови по локално време.

  Се стравува дека има повеќе жртви, бидејќи Вортман најмалку 12 часа убивал, маскиран како полицаец, подметнувал пожари и убивал луѓе, една од жртвите е полицајка, мајка на две деца.

  Вортман се движел со автомобил кој личел на полициски и убивал луѓе на неколку различни локации.

  Преплашени луѓето за време на ноќта се криеле во подрумите, а властите на крајот апелирале да се седи дома и да се заклучат вратите.

  Медиумите наведуваат дека Вортман им ѕвонел на врата околу 20:30 часот, па потоа пукал во нив, а на крајот ги палел куќите.

  Една од запалените куќи е и неговата, а првите две жртви биле неговата поранешна сопруга и нејзиниот партнер.

  После масакрот во Портпик, убиецот бегал со автомобилот, па дури после 12 часа потрага полицијата го стигнала на бензиска пумпа во Ирвинг.

  „Денес е фатален ден за Нова Шкотска и тоа ќе го паметиме уште многу години“, рече Ли Бергерман, командант на полиција (РЦМП) на Нова Шкотска, во неделата попладне. Меѓу жртвите е и нивниот член, кој работи во РЦМП веќе 23 години.

  „Две деца ја изгубија својата мајка, а мажот, својата сопшруга“ рекол тој.

  Се наведува и дека меѓу жртвите е една учителка, брачен пар, а убиена е и медицинска сестра, а нејзината ќерка на фејсбук напишала „Монструм денес ми ја уби мајката“.

  Премиерот на Нова Шкотска, Стивен Мекнил изрази жалење и сочуство до семејствата и го карактеризираше нападот како еден од најбесмислените чинови на насилство во историјата на провинцијата.

  „Кога синоќа отидов на спиење, не  можев ни да замислам дека ќе се разбудам со вакви ужасни вести“ рекол тој.

  Latest Posts

  ОТИШЛА НА ДОКТОР ПОРАДИ БОЛКА во стомакот, А ПОТОА СЛЕДУВАЛО ШОК: На жената и беа ампутирани раката и ногата, поради болест која не дава...

  p>Таа направи две работи и сега е во инвалидска количка Моника Капоња (39) отишла на лекар поради болки во стомакот, а во рок од 11...

  Мојата сосетка има 70 години и мириса прекрасно: се капе во овој раствор, а од неа никогаш не се чувствува пот

  Секој ден по скалите во зградата ја среќавам мојата сосетка која има 70 години. Без оглед на тоа што штотуку се вратила од пазар,...

  Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави и имаат убаво лице, лек кој вреди злато, а се подготвува од 3...

  Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.