6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дерик Роуз трејдуван во Њујорк?

  Поранешниот МВП во НБА лигата, играчот на Чикаго Булс, Дерик Роуз е трејдуван во Њујорк Никс, пишува US Today.

  derik rous

  Како што наведува овој извор, неименуван близок пријател на Роуз ја соопштил информацијата иако трејдот официјално не е објавен.

  Покрај Роуз, од Чикаго во Њујорк ќе оди и Џастин Холидеј, додека Булси ќе ги добијат Хозе Калдерон, Робин Лопез и Џеријан Грент.

  Роуз кој беше МВП на лигата, во текот на кариерата има проблеми со честите повреди на колената, минатата сезона тој имал просек од 16,4 поени,3,4 скока и 4,7 асистенции.

  Дерик Роуз во 2008 година беше прв пик на драфтот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.