6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Дедото правеше вака: 1 лажица на празен стомак. Му се смееме, но тој доживеа 90 години и никогаш не стапна во болница! Еве го антибиотикот на дедо

  Многу луѓе не го сакаат лукот поради неговиот силен мирис. Но, факт е дека овој производ има огромни лековити својства. Ако ги помножиме со лековитата моќ на медот, можеме да добиеме лек против дузина болести.

  Традиционалната медицина користи лукот како аналгетик, антиинфламаторно, антимикробно, антифунгално, антивирусно, вазодилататорно и прочистувач на крвта. Медот всушност го произведува истиот ефект врз телото. Земени заедно, овие две компоненти можат да направат чуда!

  За вакви болести се препорачува лукот со мед:
  За третман на акутни респираторни заболувања, грип, болки во грлото, како помошно средство за голема кашлица, бронхитис, пневмонија, како антисептик за периодонтитис, стоматитис

  За отстранување на паразити од телото Болести на кардиоваскуларниот систем (исхемична срцева болест, хипертензија, атеросклероза) За третман на импотенција, го попречува циклусот на жолчката кај мажите

  Денеска за вас го најдовме најпопуларниот и најлековитиот рецепт на мед и лук, кој има исклучителни лековити својства!

  СОСТОЈКИ:
  350 гр течен мед
  250 гр лук

  ПОДГОТОВКА:
  Лукот ситно изгмечете го и додадете го медот. Добро измешајте, префрлете го во сад со капак и ставете на темно и ладно место една недела. Земете 1 лажица три пати на ден на празен стомак 1,5 месеци.

  За време на третманот со мед и лук лекари препорачуваат да се пијат најмалку 2,5 литри течности дневно, со цел да се забрза отстранувањето на штетните материи од телото. Строго е забрането да се пие алкохол (поради високиот ризик од разни видови компликации), исто така потребно е да се намали количината на чај, кафе и топли пијалоци.

  Бремените жени, пациентите со епилепсија, алергиите и заболените од акутни бубрежни заболувања треба да се воздржат од терапија со лук.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.