6 C
Skopje
понеделник, септември 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Девојче му напишала писмо на починатиот татко: По 6 години и одговорил од задгробниот живот

  Зои Хемсинг имала само три години кога нејзиниот татко починал. И покрај неговата кревка возраст, детето не го заборава својот родител. Секоја година девојката му пишува роденденска честитка. Тој ја врзал својата желба за балон полн со хелиум и го лансирал на небото.

  Така траеше шест години, кога наеднаш се случи вистинско чудо. На 6 август, како и обично, Зои му напиша писмо на својот татко:
  „Тато, како си? Добро сум. Среќен 34-ти роденден. Наскоро доаѓа и мојот. За 24 дена – на 30 август, се сеќавате? Ти посакувам се најдобро. Прославете таму горе со вашите пријатели. Бакнежи“.

  На крајот од својата порака Зои додава: „Напиши ми нешто, те молам. Со љубов, твојата Зои. Писмото полета со балонот кон небото.

  Три недели подоцна, токму кога се ближеше роденденот на детето, го доби најголемото изненадување што можеше да го замисли – писмо од неговиот татко. Испраќачот ја напишал пораката со „Татко ти“.

  Еве што пишува:
  „Драга Зои, многу ти благодарам за прекрасните желби за мојот роденден. И јас сум добро. Се надевам дека одлично се снаоѓаш на училиште. Сакам да биде така и да бидеш одличен ученик. Биди љубезен и добра со сите твои пријатели, а особено со мајка ти. Поздрави ја од се срце. Те сакам многу, моја Зои! Прославете го вашиот роденден правилно и забавувајте се! Од татко ти. П.П. Твоето писмо ме прави многу среќен, ти благодарам.Емоциите што ги доживеа девојката тешко може да се опишат.

  Нејзината мајка на социјалните мрежи објави писмо од „таткото“ на Зои.

  „Се обидувам да ја најдам оваа прекрасна личност. Сакам лично да му се заблагодарам за тоа што го направи за моето дете“, напиша таа над снимката. Таа ги замоли своите следбеници да и помогнат и да ја споделат нејзината објава.На нејзиниот повик се јавиле повеќе од 20.000 луѓе, но за жал, без успех.

  „Одлично е што сè уште има прекрасни луѓе со големо срце“, напишале некои корисници под картичката, восхитувајќи се на постапката на непознатиот. Многумина дури го нарекуваат и херој.

  И покрај барањата, се уште никој не го открива идентитетот на лицето кое го испратило писмото. Но, можеби така е подобро / Така Зои ќе го има своето чудо – писмо од нејзиниот покоен татко, кој ја оставил толку рано против нејзина волја.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.