6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Девојка од село бара маж кој би работел и живеел со неа: Таа за возрат го нуди ова

  „Ветувам дека ќе му бидам добра жена, и дека ќе му готвам секој ден и ќе чистам, само живината мора да биде средена“. Интернет страната „Објави Онајн“ цитира интересен оглас, за кој не сме сигурни дека е автентична, но вреди да се прчита.

  Еве за што се работи…

  „Останав сама на оваа фарма, моите починаа минатата година, се одлучив за овој потег бидејќи ретко излегувам бидејќи навистина немам време, едвај чекам да си легнам.

  Барам маж кој би ме оженил и би работел со мене на фармата, ветувам дека ќе му пружам и повеќе од она што може да си го замисли, ќе бидам вистинска готвачка и домаќинка.

  Негово е да се грижи за 150 грла стока, 13 крави, 8 кози, 66 овци, 34 јагниња, 46 пилиња, 19 телиња,11 бикови, 4 кучиња и 12 мачки. Мора да ги храни 3 до 4 пати дневно, не смее да им фали ниту вода ниту храна.

  Потоа има друга работа на фармата, да чисти, да ора, како и на секој друг имот. Мора во шума по набавка на дрва, да ги сруши, донесе и исцепи.

  Предност имаат оние кои знаат да возат трактор и да ракуваат со земјоделски машини. И молам д ане ми се јавуваат момчиња што си ги бричат нозете и меѓуножјето, користат пудра и слично.

  Барам само селски мажи, влакнест и исполнет.. Па ако има таков нека се јави“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.