6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  Дебакл на СА, Кливленд лесно против Торонто

  Кливленд и Хјустон водат со 1-0 во конференциските полуфинални серии против Торонто, односно Сан Антонио. Кливленд на домашен терен го победи Торонто 116:105, додека Хјустон направи брејк во Сан Антонио и славеше над Спарси со 126:99.

  Леброн Џејмс уште еднаш го предводеше Кливленд до победата во годинешното издание на плејофот во НБА лигата. Џејмс на теренот против Торонто мина 41 минута и имаше учинок од 35 поени, 10 скокови и четири асистенции.

  Двоен ефект имаа Кајри Ирвинг (24 поени, 10 асистенции) и Тристан Томпсон (11 поени, 14 скокови), а Кевин Лав постигна 18 кошеви.

  Торонто го предводеа Кајл Лаури со 20 и Демар дерозан со 19 поени.

  Сан Антонио доживеа вистинска катастрофа против ривалот од Тексас, Хјустон. Гостите одиграа совршено првото полувреме, во кое постигнаа 69 поени и направија предност од 30 поени.

  Тимската игра и на овој меч беше заштитен знак на Хјустон. Шестмина играчи постигнаа двоцифрен број на поени, а најефикасни беа Тревор Ариза со 23 и Џејмс Харден со 20 поени, 14 асистенции и четири скока.

  Кај Сан Антонио потфрлија Ламаркус Олдриџ (4 поени), Пау Гасил (6 поени), Ману Џинобили (8 поени) и Тони Паркер (11 поени). Единствен кој одигра на потребното ниво беше Каваи Ленард (21 поен, 11 скокови, шест асистенции).

  Latest Posts

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.