6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Два сандаци со рачни бомби исчезнаа од магацин во Црна Гора

  Од воен магацин во Брезовик, кај Никшич, исчезнаа два сандаци со рачни бомби, потврди црногорското Министерство за одбрана.

  Како што беше соопштено, војската ги прегледала сите магацини со оружје на територијата на Црна Гора.

  Од магацинот во Брезовик, во кој се сместени средства што не ги презеле трети лица, на пописот било востановено дека недостигаат два сандаци со рачни бомби од типот М75. Црногорското Министерство за одбрана за тоа ги известило надлежните органи што го истражуваат случајот.

  Обвинителството, полицијата и воената полиција го истражуваат случајот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.