6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Двајт Хауард „трејдован“ во Шарлот

  Атланта и Шарлот во текот на изминатата ноќ реализираа интересен „трејд“, во кој најзвучно име е центарот Двајт Хауард.

  Двајт Хауард по само една сезона во Атланта го напушта тимот и кариерата ќе ја продолжи во Шарлот Хорнетс.

  Во замена за Хауард, Атланта ги доби Мајл Палмли, Марко Белинели и 41. пик на овогодишниот драфт. Шарлот, покрај Хауард, ќе го добијат и 31. пик на драфтот.

  Сопственикот на Шарлот, Мајкл Џордан, му ја исполни желбата на тренерот Стив Клифорд и го донесе Хауард во тимот.

  Клифорд и Хауард соработуваа успешно во Орландо во 2009 година, кога тој му беше помошник на Стен Ван Ганди. Орландо во 2009 година играше во финалето во НБА лигата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.