6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дваесет и деветгодишна жена во Полска роди шесторки

  Во Универзитетската болница во Краков, Јужна Полска, 29-годишна жена со царски рез роди шесторка, четири се девојчиња, а две момчиња.

  Веројатноста да се родат шесторки е еден спрема пет милијарди, односно, само една од речиси 5 милијарди бремености се бремености со шесторки. Мајката и новороденчињата се добро.

  Бебињата се родени во 29-тата недела на бременоста и нивните поединечни тежини се движат од 890 до 1300 грама, рекла портпаролката на болницата Марија Влодковска.

  Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.