6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Да ти се плукнам во богатиот живот и големиот стан кога нема кој да ти каже мамо и тато

  Во брак со сопругата сме веќе 7 години. Премногу се сакаме и почитуваме. Двајцата работиме, имаме опремено станче од 60 квадрати, два автомобила и викендичка во Маврово.

  Веќе долго време пробуваме да имаме деца, но неуспешно.Тоа ме јаде одвнатре, ме пустоши. Многу пати одам пијан кај еден мој другар и му велам:

  “Готово е Џони ќе ја пуштам на слобода. Што кога не можам да и подарам дете. Што? Знаеш колку ја сакам и затоа мислам дека треба да ја пуштам.

  Секако дека она не дозволи тоа да се случи. Да се има љубов како нашата е благослов.Со детето би било совршено.

  Но, коцките не се подредуваат секогаш онака како што си замислил. За некого репродукцијата е лесна, за други е вистински предизвик и борба. По сите поминати гатачки, бајачки, лековити води, семинари, пробавме со ин витро, вториот пат беше успешен, но набрзо и таа среќа згасна. Секоја вечер си се тешиме размислувајќи на имиња, прошетки, родендени заедно со нашите деца. Некогаш ќе си помислев е господе некој не ги сака, а ги има, а ние копнееме, а не можеме да ги добиеме… Решивме да посвоиме дете, и ние и тоа мало душиче да има и да чуствува љубов се надевам дека бргу ќе добиеме позитивен одговор….

  Едно ќе кажам цврсто држете ја својата љубов. Затоа што таа нема да престане, таа ќе се зацврсти баш кога ќе биде најтешко. Можеби не се сите направени од љубов, но треба новите деца да ги правиме и чуваме од љубов.

  И на крајот да ти се плукнам во платата од 1000 евра, автомобилот и лагодниот живот во големиот стан кога ќе влезеш во него и ќе нема кој да ти се насмевне и рече дојдоа мама и тато.

  Извор: Skopjeinfo.mk

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.