6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Да се потсетиме како размислуваше Билјана: Жал ми е оти децата ќе мора да пораснат

  Денес со почеток од 15:00 часот во новоизградениот Дом на културата во Општина Кисела Вода ќе се одржи комеморација за актерката и поранешна градоначалничка на Општината, Билјана Беличанец, пишува ФОКУС.мк

  Таа беше градоначалничка на Општина Кисела Вода од 2013 до 2017 година, а си го одзеде животот на 6 -ти април 2019 година.

  Во спомен на актерката, се сеќаваме на нејзиното интервју за рубриката Во прво лице, од 27-ми мај 2007 година, објавено на Театарче.мк.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.