6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дал отказ па заработил 2 милиони евра: “Вложив само 100 евра и сега живеам како цар”

  Џони Ворд има 33-години и заработува уживајќи во животот. Момчето вели дека патува, а му плаќаат за тоа.

  Заработил повеќе од 2 милиони евра со своите патувања, бидејќи ги наплатува рекламите на својот блог, на кој објавува фотографии од секаде низ светот.

  (Фото инстаграм)

  Кога прв пат му се јавиле за реклама тој мислел дека е шега, но потоа сфатил дека сонот му се остварил. Вели инвестирал 100 евра, а заработил 2 милиони.

  Џони е роден во Ирска и таму живеел од дете. Биле сиромашно семејство, па не можеле да си дозволат патувања.

  (Фото инстаграм)

  По факултетот Џони решил да собере пари со медицински тестирања за патување. Тогаш се сетил на генијалната идеја. Решил да даде отказ од таа работа и да продолжи по својот пат.

  (Фото инстаграм)

  Дека може да заработи од патувања се сетил уште при студирањето. Направил блог, инвестирал 100 евра и набрзо заработувал 4.000 евра месечно. Решил да ја посети секоја земја и а ги троши парите за себе и семејството економично.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.