6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас – постар маж, лудо вљубен во својата млада партнерка. Спротивната опција, постара дама со помлад маж, е поретка, но не е исклучок.

  Дали е ова прашање на вистински чувства или материјален интерес? Денешната приказна е за таква врска – а вие проценете дали љубовта е вистинска во овој случај:
  Кога ожалостената пензионерка Алмеда Ерел од Севервил, Тенеси, за последен пат се прости од својот син, последното нешто што очекуваше беше да најде љубов.

  По неверојатна тринеделна романса, таа и Гери Хардвик, кој имал 17 години во времето на нивното запознавање (сега 18) и кој претходно йа запознал 77-годишна жена, се венчале на свадбена церемонија која чинела само 200 долари и шест дена подготовка.

  Необичниот пар сега живее во куќата на Алмеда со еден од нејзините внуци, кој е три години постар од нејзиниот нов сопруг. разликата во годините

  „Не барав млад човек, туку Гери само се појави“, вели Алмеда, која работи како асистент во супермаркет. Веднаш сфатив дека тој е единствениот.“ Жената сега е многу посреќна отколку што беше по смртта на нејзиниот најстар син Роберт, кој почина од срцев удар на 45-годишна возраст.

  „Бев во брак со мојот прв сопруг Доналд (43) и кога тој почина во 2013 година од компликации на дијабетес по седум месеци поминати во болница, останав сама“, вели Алмеда. „Отидов на работа во Волмарт во солзи, а колегите ме прашаа што ми се случи.

  Таа потсвесно бараше сродна душа. Жената морала да ја поднесе и смртта на нејзиниот син Роберт. „Постојано имаше здравствени проблеми по несреќа во младоста. Но, кога неговата сопруга Лиза се јави и рече дека е мртов, тоа беше удар за мене. Ми беше многу тешко, се присетува Алмеда.

  Гери, чија страст за постарите жени започна кога се заљубил во својата учителка на осумгодишна возраст, вели дека и тој имал тежок период. Човекот бил незадоволен од својата 77-годишна поранешна девојка. „Се каравме цело време.

  Бев во депресија и барав излез“, вели човекот. Тогаш Лиза, неговата тетка, го поканила на погребот на нејзиниот сопруг Роберт.

  Алмеда вели: „Го забележав овој млад човек со шармантна насмевка за време на молитвата и си помислив: „Леле, еве го. Тој стоеше на другиот крај од црквата, но јас продолжив да го гледам. Тоа беше зрак светлина низ темнината на тагата.

  „Потоа, кога конечно излегов надвор, тој дојде и ми изрази сочувство. Немавме многу време, но тоа беше доволно“. Во следните неколку месеци, таа постојано размислував за Гери.

  Но, жената не сфатила дека чувствата се взаемни и штом раскинал со љубовницата, Гери отишол кај тетка му Лиза да ги признае чувствата кон Алмеда. – „Тоа беше љубов на прв поглед за мене. Таа ги имаше најубавите, сини очи. „Кога и реков на Лиза дека ми се допаѓа Алмеда, таа ми одговори дека и јас и се допаѓам и дека ќе ни помогне да се зближиме“, се присетува Гери.

  Набргу потоа, Лиза ги поканила на семејна вечера во најблиската пицерија за роденденот на нејзината деветгодишна ќерка Евелин.

  Гери и Алмеда седнаа еден до друг, а меѓу нив повторно се разгоре љубовна искра. „Тој беше истиот на кој се сеќавав. Таа насмевка, добриот изглед, и двајцата бевме премногу нервозни за да јадеме, и во еден момент тој падна од столот “, се присети жената. „Разговаравме за сè неколку часа и откривме дека имаме многу заедничко, на пример, љубовта кон кантри музиката и италијанската кујна“, изјави Гери, кој неодамна напиша книга за својот живот наречена „Тоа сум јас“.

  Но, Алмеда мораше да му постави друго прашање. Таа се сеќава: „Му кажав директно.“ Видете, јас имам 71 година, а вие 17.

  „Дали сум премногу стар за тебе?“ Тој ми подаде рака, се насмевна и одговори: „Годините се само бројка“. Таа вечер, кога се вратија кај Лиза, Гери ја изненади со букет црвени рози и подарок во форма на нараквица за нејзиниот роденден, кој беше неколку дена претходно.

  Тогаш тие се бакнаа за прв пат, седејќи на клупа под Месечината. „Повторно се чувствував како тинејџерка“, се насмевнува Алмеда.

  Оттогаш, двајцата се среќаваат секој ден и добиваат одобрение од повеќето нивни пријатели и роднини, вклучувајќи ја и мајката на Гери, Тами, и неговата баба, Керолин, која е на возраст од Алмеда.

  Две недели по првиот состанок, жената ни секунда не се двоумела кога Гери ја запросил. Шест дена подоцна, Алмеда облече венчаница одземена од нејзината братучетка и се венчаа во градината спроти куќата на Лиза, каде што се случи нивниот прв бакнеж.

  На првата брачна ноќ тие за прв пат водеа љубов. „Беше прекрасно, подобро од моите најлуди фантазии. Таа навистина е жената од моите соништа и физичкиот аспект на нашата врска е најдобар“, признава Гери. Алмеда вели дека ова било најдобро време за неа. „Никогаш не сум почувствувала таква врска“, вели таа.

  По венчавката, Гери направи тетоважи со имињата на двајцата на градите, а парот сега живее во куќа со пет спални соби во сопственост на Алмеда, заедно со нејзината ќерка ДиАна и внуците Арон и Индијана.

  Тој вели: „Алмеда е толку млада во срцето што годините никогаш не ни пречеле“.


  „Само знам дека Бог одговори на моите молитви на денот кога ја запознав. Алмеда додаде: „Разбирам дека ако навистина сакаш некого, не е важно кој мисли за тоа“.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.