6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дали и вие ја забележавте? После 27 години, откриена ГРЕШКА од спотот на ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ за песната „ИДИ ДОК СИ МЛАД“ (ВИДЕО)

  Сите жени воздивнуваа по дрвосечачот од видеото:

  Легендарниот хит на Светлана Цеца Ражнатовиќ „Иди док си млад“ е еден од оние кои се слушаат и денес. Популарната песна беше придружена со видео кое беше интересно по многу нешта.

  Имено, во него се појавува млад човек кој глуми дрвосечач, а поради тоа понежниот пол со нетрпение чекаше да го видат на телевизија, да гледаат млад и згоден дечко како сече дрва.

  Сепак, режисерот на спотот Дејан Милиќевиќ во едно од гостувањата откри дека видеото е проследено со грешка.

  – Во видеото има грешка, дрвосечачот кога влегува во Ролс Ројс требало да ја фрли секирата, но со секирата влегува во автомобилот – рекол директорот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.