6 C
Skopje
недела, август 14, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  ДАЛИ ЗНАЕТЕ што значи ако сонувате некој близок починат …

  Нашите најблиски кои се починати, често ни се појавуваат на сон. Тоа е затоа што многу ни недостасуваат, но понекогаш овие соништа носат многу подлабока порака.

  Дали вас ве посетил некој близок на сон, а неодамна починал?
  Дали сте се запрашале што тоа значи? Лори Мур верува дека кога некој ќе ве посети во сон, а е починат, сака да ви испрати порака.

  Тие се обидуваат да ви кажат дека се е во ред.
  Мур вели дека често нашите починати не доаѓаат додека не заврши процесот на жалење, така да не може пораката да допре до вас. Ако гледате дека тие доаѓаат до вас на сон, значи дека се добри и дека стигнале до „другата страна“.

  Ве посетуваат дека се присутни – без разлика дали тоа е преку мирис или трепкање на светлина или одредена песна на радио.
  Ве потсетуваат дека се тука секогаш за да ви помогнат во се.

  Можете да ги видите на сон и кога се наоѓате пред тешка одлука во животот, а тоа значи дека ве поддржуваат.
  Сакаат да ви кажат дека ве сакаат и внимаваат на вас

  Можеби и ве предупредуваат
  Ако сакаат да ве предупредат за нешто, ќе се појават на друг начин од вообичаеното. Ќе изгледаат неприродно и чудно на сонот, а тоа значи дека не смеете да ги игнорирате.

  Некогаш не кажуваат ниту збор
  Можеби нема да прозборат во сонот, но телепатски ќе ја пренесат пораката. Можеби само ќе се насмеат и ќе си заминат, само да ви дадат до знаење дека внимаваат на вас.

  Не сте единствени – на сонот се вообичаени и нормални
  Овие сонови им се случуваат на сите кој имаат починато некој близок. Ако не сте ја сонувале саканата личност коај е почината, а сакате да допрете до неа, тогаш легнете со некои од личните работи на некој близок.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.