6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дали знаете зошто на четките за заби едниот дел е обоен – причината никогаш не би ви паднала на памет

  Дали некогаш сте забележале дека четките за заби за деца се многу пошарени од оние наменети за возрасните?

  Тоа не е случајно и не е за на децата да им изгледаат попримамливо.

  Една мајка на својот Фјесбук профил споделила откритие кое се испоставиле дека воопшто не е ситница.

  -Кажете ми дека не сум единствена која не била свесна дека обоените влакна на детската четкичка за заби се „индикатор за паста“ кој всушност служи како водич каде да се стави пастата за заби и во колкава количина – напишала мајката.

  Оваа објава скоро истата секунда стана вирална, со околу 5.000 прешерувања и над илјада коментари.

  Мајките од различни караеви потврдиле дека и тие не ја знаеле причината.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.